Oznámení o přerušení provozu školy dne 27. 11. 2023

V úterý 21. 11. 2023 jsem od kontaktní osoby stávkového výboru obdržel oznámení o zapojení 41 zaměstnanců do jednodenní výstražné stávky vyhlášené a organizované Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství na pondělí 27. listopadu 2023.

Zaměstnanci splnili všechny zákonné požadavky a právní náležitosti, které je k tomuto kroku opravňují.

Ačkoli se nejedná o všechny zaměstnance školy, vzhledem k počtu do stávky zapojených zaměstnanců není možné zajistit výchovu a vzdělávání při zachování minimálního standardu z pohledu bezpečnosti a ochrany zdraví. Z objektivních příčin není možné zajistit ani provoz školní jídelny, školní družiny a hygienické standardy.

Z výše uvedených důvodů jsem proto nucen v pondělí 27. 11. 2023 přerušit provoz celé školy na období jednoho pracovního dne.

Předpokládaný návrat k běžnému provozu je v úterý 28. 11. 2023.

V Praze dne 21. 11. 2023

Mgr. Tomáš Najbrt, Ph.D., ředitel školy