EKOmysl – celoškolní projekt

Dne 20. dubna, tedy před 63 dny, jsme zahájili celoškolní projekt EKOmysl, který si kladl za cíl zamyslet se nad poznáváním, ochranou a kultivací světa kolem nás. Společně se zamýšlet a pracovat na projektu, jehož hlavním tématem je ekologie a náš přístup k vnějšímu světu.

To zamýšlení mělo 3 roviny:

1. celoškolní – všichni jsme se věnovali jednomu tématu, i když různými způsoby.

2. třídní – každá třída si vybrala konkrétní oblast, které s v rámci celoškolního tématu věnovala

3. individuální – každý si vybral nějakou konkrétní věc, kterou mohl změnit a zlepšit

Dnes všechny třídy prezentovali svoji práci ostatním třídám. Sešli se všichni z celé školy, málem jsme se do dolní tělocvičny ani nevešly.

Poselstvím projektu je, že řadu změn můžeme ovlivnit a neseme za ně odpovědnost. Pokud se aktivně nezapojíme, může se snadno stát, že s výsledkem změn nebudeme spokojeni. Věřím, že se tématu budeme společně i individuálně věnovat i po skončení projektu a přijmeme zodpovědnost za společnou budoucnost.