Úterý 7. dubna

Moc mě potěšilo, že Vás včerejší učení bavilo! Pro inspiraci přikládám pár fotek z domácího učení z posledních dní. Přišlo mi i úžasné video dráhy od Adámka, ale to bohužel bude muset ještě chvilku počkat, neboť jej na školní stránky nevměstnám.

Jde Vám to úžasně a děláte mi velkou radost!
Těším se na Vaše další práce!
Katka

Český jazyk – procvičování psacího písma

• Nechám na Vás, jestli chcete procvičovat podle písanky, nebo si vymyslíte vlastní slova a vlastní věty.
  • Můžete zkusit také diktát písmen.
  • Nezapomeňte na velké „O, Ó, A, Á„.
  • Po každém řádku si dejte přestávku!!! Vyklepejte ruce, zakružte rameny, znovu zkontrolujte sed a držení tužky.

Dejte se s chutí do práce a budete mít psaní za chvilku hotové! Dnes je krátké a jen opakujeme.

Matematika – geometrická tělesa – krychle, kvádr, koule, válec

• Dovedeš vysvětlit, proč jede dolů z kopečka autíčko?

Jaké geometrické těleso je

• letící bublifuková bublina?
  • fixa?
  • krabička od čaje?
  • kolečko od autíčka?
  • tyčinkové lepidlo?
  • pomeranč?
  • balení másla?
  • hrách?

A ještě nějaký ten chyták pro zájemce:

• Jaký tvar má kostka cukru???
  • Jaký tvar má voda nalitá do hrnečku?

A abychom procvičili počítání, mám pro Tebe dneska hru. Když si ji rozklikneš, můžeš nahoře hned pod nadpisem hry změnit rozsah – náročnost. Zatím je tam nastavená desítka. Vyzkoušej si to, a když to na Tebe bude moc těžké, nastav si třeba pětku, nebo šestku. Až budeš danou úroveň zvládat, postupně můžeš přidávat náročnost.

Do matematického sešitu si zapiš, kolik bodů jsi získal. 🙂 (A můžeš si také zapsat, jakou náročnost sis vybral.)

Prvouka
– zvířata na statku – „zvířecí rodiny“
– samec, samice, mládě
– 2. část – ptáci

Minulý týden jsme se seznámili s pojmem zvířecí rodiny. Už víš, že kráva je tur domácí nebo že jehně je mládě ovce.

Dnes nás čeká povídání o ptácích. Pro tuto skupinu živočichů je typické to, že mají tělo pokryté peřím a jejich mláďata se líhnou z vajíček.

Mám pro Tebe dnes tři druhy zvířat a Tvým úkolem bude zapsat si do sešitu jejich zvířecí rodiny. Můžeš je zaznamenat do tabulky, nebo třeba pomocí rodokmenu. 🙂 Je potřeba, aby bylo z Tvého záznamu jasné, co je název samce, samice a mláděte, a jak se nazývá celý jejich druh.

Tři druhy zvířat:

1. kur domácí
  2. kachna
  3. husa

Názvy samců, samic a mláďat (zpřeházené):

• houser
  • slepice
  • kachně
  • kuře
  • kachna
  • husa
  • kačer
  • kohout
  • house

Když budeš chtít, můžeš si některé z nich do sešitu nakreslit.

A ještě jedna otázka pro dobrovolníky – poznali jste rostlinu za včerejší úvodní fotografie?

Tělocvik

Zacvičte si doma (a nic nerozbijte!!!  😉 )

A přidejte své vlastní cviky z deníčku a hluboký předklon ke špičkám.

Ode mě je to dnes vše a jako pozdrav přidávám ještě fotku od Sophinky.
Mějte se krásně!
Katka 🙂