Pátek 17. dubna

 

Dobré ráno,

první týden zkušebního provozu virtuální učebny je za námi a jsem moc ráda, že se práce v učebně hezky rozjíždí! Postupně ladíme různé záležitosti (například už snad všem dětem chodí na mail zprávy o dění v učebně – POKUD TOMU TAK NENÍ, DEJTE MI, PROSÍM, VĚDĚT.).

Ještě musím zjistit, zda se Vám zobrazují komentáře ve fotografiích (v odevzdaných a ohodnocených úkolech) automaticky, nebo je třeba fotku otevřít v novém okně.

V příštím týdnu případně vytvořím návody pro lepší orientaci v učebně. Pokud máte Vy nějaké otázky, napište mi, ať vím, co by se Vám hodilo.

Na pondělí nachystám soupis probraného učiva z 6. – 8. dubna a 14. – 17. dubna. A dále info ke vkládání deníčkových zápisů.

Protože jsem včera omylem zadala úkoly i z matematiky, dnes ji vynecháme. Na děti čeká velké psací „N“ a tvorba kartiček.

Všem Vám přeji krásný víkend!
Katka 🙂

 

Český jazyk – ÚKOL 17. 4. – Velké psací N

Ve středu jsme si řekli, kdy se píše velké písmeno na začátku slova. Pamatuješ si ještě, jak to bylo? Zkus to říct.

Dnes nás čeká velké psací „N“.

Vymysli alespoň tři jména, která začínají na N. Přijdeš i na nějaké klučičí?

A nyní se pojď pustit do psaní.
1) Správně si sedni, zkontroluj si držení tužky.
2) Prohlédni si písmenko psací „N“. Je vysoké jako psací „t, l, A, O“.
3) Začíná pod horní pomocnou linkou. Začátek má trošku jako smíchání číslic 1 a 2. Vyjedeš nahoru, tam uděláš oblý kopeček a vracíš se šikmo doleva ke spodní lince. Pak už pokračuješ jako u malého „n“, jen je to celé protažené k horní výšce písmen. Obrázek Ti napoví.
4) Dbej na to, aby písmenka měla správný sklon.

MOC PROSÍM DOMÁCÍ UČITELE, ABY DĚTEM POMOHLI PŘIKRESLENÍM POMOCNÉ LINKY (nejprve ve výšce „N“, poté u jména „Nela“ a případně u dalších jmen dokreslením obou pomocných linek – ve horní i střední výšce).

 

Pracovní činnosti – kartičky – obkreslování a stříhání

Vytvořte si kartičky o rozměrech zhruba 7 x 5 cm.
Ideálně z tvrdšího papíru. Třeba z papírové krabice. Stačí, když bude jedna strana kartičky volná ke psaní (druhá může být potištěna).

První kartičku mohou připravit domácí učitelé například z kartonu.

Podle té si pak budou prvňáčci obkreslovat další kartičky a budou si je vystřihovat.

Na každou kartičku napište jedno písmenko, které už umíme napsat psace. (Kartičky budeme používat ke skládání slov.)
Nechám na Vás, zda si vyberete, že písmena napíšete psace, nebo tiskacím písmem. V případě tiskacího písma však prosím dospělé, aby pomohli s malými tiskacími písmeny – ta jsme se neučili a ještě je nepíšeme.

Nemusíte to stihnout všechno dnes. Příští pátek si necháme na dokončení. Můžete si tedy, prvňáčci, vybrat, zda chcete mít za týden volno, nebo si práci rozložíte. 🙂

Výtvarná výchova

Tento týden jste mi kreslili zvířata a návody, jak o ně pečovat. Nechám na Vás, jestli si chcete nakreslit ještě nějaký další obrázek. Ilustrovat si třeba některý zajímavý záznam v deníku, nebo už Vám to pro tento týden stačí.

Matematika – info v učebně je na Streamu

Protože jsem to včera popletla a dala jsem Vám matematiku ve čtvrtek, kdy ji nemáme, máte dnes splněno! (Tedy pokud jste už nahráli včerejší úkol.)

A tak Vám přeji krásný víkend! A kdyby Vás to moc mrzelo, že dnes nic z matematiky nebude, dávám odkaz na střílečku 😉

https://www.berneska.cz/strilecka-scitani-a-odcitani-1-trida/

 

Mějte se krásně!
Katka