Nejstarší prováděli nejmladší

V letošním roce nastoupili k nám do školy dvě třídy prvňáčků. A aby se ve škole lépe zorientovali a seznámili se s různými zákoutími a důležitými místy školní budovy, vzali je naši nejstarší – žákyně a žáci deváté třídy – na prohlídku. Každý z deváťáků si vzal na starost jednoho nebo dva prvňáčky a provedli je po škole. Ukázali jim, kde je ředitelna, kde jsou tělocvičny, odborné učebny a také jídelna. Poradili a ukázali jim také, jak se odemykají a zamykají šatnové skříňky.

Toto provádění patří již k tradici naší školy. Pomáhá rozvíjet a utužovat dobré vztahy mezi staršími a mladšími a vždy se líbí jak prvňákům, tak nakonec i deváťákům. Přispívá i k udržování dobrého a laskavého klimatu naší školy, které je téměř rodinné.