Ve středu 21. 6. si naše škola připomněla 90 let svého trvání

20170621_161032Na slavnostním zahájení popřál škole vše dobré náš bývalý žák a současný starosta MČ Praha 4 pan Petr Štěpánek. Mezi hosty byl i akademický sochař Zbyněk Runczik, autor busty Ladislava Hanuse, prvorepublikového učitele působícího na naší škole, jemuž byla za jeho přínos moderní pedagogice v loňském roce udělena in memoriam medaile Ministerstva školství ČR.

Návštěvníci mohli ve třídách zhlédnout dokumenty z historie i ze současného života školy,  jinde se mohli zapojit do různých aktivit (zkoumat přírodniny v mikroskopech, zahrát si hry, zkusit si, jak se učí cizinci česky apod.).

Potlesk sklidily děti ze 4. třídy za kramářskou píseň a ukázku „Kterak učitel Hanus naši školu změnil…“, s velkým zájmem se setkala také moderně pojatá výuka (tzv. tandemová) v 1. třídě. Roztomilá byla pohádka a flétničkový soubor ve 2. třídě, obdiv sklidila výstava obrazů našich žáků v hudebně.

Ke spokojenosti přispělo i bohaté občerstvení, o něž se zasloužily ochotné maminky a kuchařky naší školní jídelny.

Při symbolickém závěru před školní budovou vylétly z rukou děvčat tři bílé holubičky, doprovázené na cestě vzhůru přáním, aby naše škola i nadále pokračovala v tom, co dělala těch dlouhých 90 let: připravovala děti na život, učila učit se a přinášela mnoho zajímavých zkušeností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *