8A Samostudium 5

Pořádně si prohlédni obrázek. Pak o něm napiš 20 různých smysluplných (podmět, přísudek) anglických vět. Věty piš pod sebe a očísluj je, prosím.

Snaž se použít co nejvíce různých sloves. Také zkus použít všechno, co jsme se zatím naučili, třeba různé vazby nebo různé gramatické časy, můžeš také použít své hodnocení nebo názor. Věty mi pak pošli obvyklou cestou. Dík.

Pak těch si zkus těch 20 vět přečíst nahlas. Až ti to půjde, nahraj svůj anglický referát třeba do mobilu a pošli mi i nahrávku, na které tě uslyším mluvit anglicky.

Jde mi o procvičení angličtiny. Ti kdo mají problémy s připojením k internetu nebo se záznamovou technikou (opravdu to zvládne i starý mobil), ať se rozhodně necítí býti ve stresu a rozhodně ať nepropadají depresi. Rád si to někdy v budoucnu poslechnu od dětí přímo.