Po „Stezce hrdinů“, na které jsme si připomínali hrdiny Pražského povstání, jsme vyzdvihli osobnost generála Karla Kutlvašra. Náš již tradiční „Běh generála Kutlvašra“ začal symbolickým odběhnutým kolečkem s panem starostou Prahy 4 Ondřejem Kubínem, který ve svém projevu připomněl, že pan generál byl hrdinou již v 1. světové válce a následně po komunistickém puči a vykonstruovaném procesu vězněn stejně jako nacistický generál, jeho protivník a nepřítel. Štafetového běhu s šeříky se účastní nejen děti, ale i zaměstnanci školy. Připomněli jsme si, že svobodu a demokracii je třeba bránit neustále, protože jinak může být hrdina generál svévolně degradován na vojína a neprávem uvězněn.