Čtvrtek 12. března

Vysvětlivky k domácímu učení:
pokud děti procvičují na internetu, není potřeba, aby dané cvičení vždy přepisovaly do sešitu.

ČJ
úkol: vytvoř psací písmenko, které už umíš napsat

Milí prvňáčci, poraďte si, jak nejlépe umíte. 🙂 Možná použijete lego, možná korálky či semínka, nebo až budete pomáhat v kuchyni, můžete kreslit do mouky na válu nebo na plech, až jej budete vymazávat…

Pokud to bude ve Vašich silách, písmenko vyfoťte a pošlete mailem. Přidám jej na náš web.

A pokud už máte nějaký hezký zápis v deníčku a chtěli byste ho nabídnout pro inspiraci ostatním, pošlete mi ho také. (Pokud se někdo stydí, ale chce se pochlubit alespoň paní učitelce, nechť pošle foto s informací, že si vyvěšení na web nepřeje.)

Pokračujte ve čtení knížky, kterou jste si vybrali, a do sešitu si zapisujte slova, která už umíte přečíst rovnou ( = bez vyhláskování). Postupně mi budete psát, jak dlouhá slova už zvládáte!

Pro ty, kteří už čtou všechna slova rovnou celá, mám jiný úkol: Hledejte při čtení nová, neznámá slova, která jste zatím neznali. Zapisujte si je a zjišťujte, co znamenají. Těším se Vaše seznamy slov a jsem moc zvědavá, která slova v nich budou.

Úkol pro všechny:

Jak se od sebe pozná psací „l“ a psací „e“? Odpověď povězte rodičům, nebo zapište či zakreslete do sešitu.

Myslím si číslo. Když k němu přidám 3, vyjde mi 10. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když k němu přidám 3, vyjde mi 11. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když k němu přidám 3, vyjde mi 12. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když k němu přidám 3, vyjde mi 16. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když k němu přidám 5, vyjde mi 10. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když od něho odeberu 5, vyjde mi 10. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když od něho odeberu 4, vyjde mi 8. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když od něho odeberu 2, vyjde mi 9. Jaké číslo si myslím?

Myslím si číslo. Když od něho odeberu 5, vyjde mi 9. Jaké číslo si myslím?

Odpovědi si napiš krásně do sešitu na matematiku. (Nezapomeň nejprve napsat dnešní datum, tak jako to píšeš v deníčku.)

Ještě trocha procvičování na internetu:

Prvouka

Nakresli si do deníčku ciferník, který ukazuje tři hodiny.

Tělocvik

• zakruž si rameny (tak jako cvičíme ve třídě)
  • protáhni se
  • stoupni si rovně, předkloň se a zkus se dotknout špiček chodidel, aniž bys pokrčil kolena