Mezinárodní projekt Edison

aiesec-current-logo-white1Také v letošním roce se naše škola opět zapojuje do projektu Edison. Cílem projektu je spojování mladých lidí odlišných kultur a národností. Ve dnech 12. až 16. prosince 2016 nás navštíví mladí lidé z Číny, Íránu, Guatemaly, Indie, Arménie, Tuniska a Itálie. Těšíme se, že se dozvíme mnoho zajímavého o těchto zemích a navážeme nová mezinárodní přátelství.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.