Čtvrtek 16. dubna

Dobré ráno!
Moc ráda jsem Vás včera viděla!!! Těším se na příští setkání. To už uděláme po menších skupinkách, abyste se dostali častěji ke slovu.

Dnes procvičíte psaní, úkol k odevzdání je z matematiky a prvouky (budete vkládat fotky M a PRV), pak Vás čeká hra z matematiky na internetu a ještě trocha tělocviku!

Krásný den a ať se Vám daří!
Katka 🙂

Český jazyk – Přepis, tvorba slov (práce se slovesy a jejich tvary)

Co dělá Jana?
Dokážeš vymyslet, co by mohla dělat a co Ty dokážeš zapsat psacím písmem?

NAPIŠ ALESPOŇ DESET SLOV, co dělá Jana. Pokud chceš, můžeš využít inspiraci z písanky.

* Vždy než slovo napíšeš, si jej vyhláskuj a napiš do vzduchu.
* Nezapomínej procvičovat prsty a ramena.

Matematika

Včera sis vyzkoušel tři typy počítání z kostkami. Vyber si jeden, který Tě nejvíce baví, a vyřeš pět takových úloh. Od zbývajících dvou typů vyřeš po jedné úloze od každého.

NEZAPOMEŇ VYFOTIT A VLOŽIT FOTOGRAFIE ZÁPISKŮ.

Pak si ještě zahraj hru – třídění kuliček podle barev.

Počítání s kostkami 15. 4.

Dnes si budeme procvičovat počítání do dvaceti.

1. Porovnávání čísel

• Hoď třikrát kostkou (nebo třemi kostkami, pokud je máš), sečti hodnoty, které Ti padly (mně padlo 5 + 6 + 5, to je dohromady 16), a číslo zapiš.
  • Pak hoď znovu třikrát kostkou a zapiš i druhý součet (můj byl 11).
  • Poté čísla porovnej pomocí znamének větší, menší rovná se ( > , < , = ).

2. Krokování

• Hoď třikrát kostkou, sečti padlé hodnoty (1 + 5 + 3 je dohromady 9) a číslo zapiš do prvního políčka krokování.
  • Pak hoď znovu třikrát kostkou a součet zapiš do koncového políčka.
  • Nyní se zamysli, jestli musíš jít dopředu, nebo dozadu, a doplň správný počet šipek.
  • Krokování zapiš pomocí rovnice.

Stejný typ úlohy, tentokrát s šipkami dopředu.

3. Poslední typ – dopočítávání do dvaceti

• Hoď třikrát kostkou.
  • Čísla sečti a zapiš.
  • Za součet napiš znaménko plus a pak si nakresli okénko. Za okénko napiš rovná se a číslo 20.
  • Nyní vymysli, které číslo musíš dopsat do okénka, aby Ti vyšlo číslo 20.
    Víš, které číslo mám doplnit já?

Když to pro Tebe bude těžké, vezmi si na pomoc krokovací pás.

Ze 13 musím udělat 7 kroků dopředu, aby mi vyšlo 20. Ke třináctce tedy musím přidat sedm.

HRA – BAREVNÉ TROJICE SE SOUČTEM 9

PRVOUKA – Domácí mazlíčci – příklady jednotlivých druhů, péče o domácí mazlíčky. Vyhledávání na internetu.

Domácí mazlíčci 16. 4.

Psala jsem, že lidé chovají domácí mazlíčky pro radost.

O zvířata se ale musíme také starat a je nezbytné, abychom dobře znali jejich potřeby a způsob života. Jsou zvířata, která se živí masem, ale jiná se živí jen rostlinami. Potřebují vodu, venčení či vyklízení klece a mnoho dalšího. To vše je důležité si uvědomit, než si zvíře domů pořídíme. Musíme vědět, že se o něj dokážeme postarat.

Díky včerejší videokonferenci jsme měli možnost některé domácí mazlíčky i vidět! (Emin kůň se nepočítá! 😉 ) A už jsme se o nich i něco dozvěděli!

1) Přečti si, která zvířata jste uváděli ve svých úkolech z úterka:

• PES (14x)
  • KOČKA (14x)
  • MORČE (12x)
  • RYBIČKA (9x)
  • KŘEČEK (9x)
  • KRÁLÍČCI (8x)
  • PAPOUŠEK (5x)
  • ŽELVA (4x)
  • CHAMELEON (1x)
  • PTÁCI (1x)
  • HAD (1x)
  • KANÁREK (1x)
  • OSMÁK (1x)

2) Víš, jak všechna vypadají? Vyber si některé a zkus jeho obrázek vyhledat na internetu.

Obrázek si můžeš překreslit do sešitu na dvoustranu s domácími mazlíčky.

3) Vyber si jedno ze zvířat a zamysli se nad tím, co vše potřebuje, jak se o něj musí jeho chovatel starat.

Napiš nebo nakresli do deníku návod pro chovatele tohoto zvířátka, co všechno pro daného domácího mazlíčka musí zajistit.

Tělocvik