Úterý 24. března

Přeji Vám pěkný den!

Dnes budeme rozkládat číslo 19, procvičíme si psací písmo a naučíme se, z jakých částí se skládá tělo rosliny. Procvičíme si určování hodin z ciferníku a nezapomeneme ani na tělocvik.

Ať se Vám úkoly líbí a jde Vám práce pěkně od ruky!

Matematika – číslo a počet 19

Dnes se seznámíme s číslem 19.

• napiš si 19 krásně do sešitu
  • nakresli si 19 trojúhelníčků
  • deset trojúhelníčků vybarvi červeně
  • zbytek modře

Kolik trojúhelníků jsi vybarvil modře?

Devatenáctku využijeme k rozkladům čísel.

První rozklad sis znázornil pomocí červených a modrých trojúhelníků. Do sešitu si nyní tento rozklad zapiš:

• nahoru napiš 19
  • od devatenáctky veď šikmo dolů dvě čáry
  • k první čáře desítku (to je těch deset červených trojúhelníků)
  • k druhé tolik, kolik zbylo modrých

Níže na fotce máš nakreslené, jak na to.

A nyní už budeme pokračovat s kostkami.

• připrav si rámečky na rozklad.
  • do horních políček si napiš vždy 19
  • hoď dvěma kostkami a sečti čísla, která Ti padla (mně padlo 6 a 5, to je dohromady 11)
  • výsledek zapiš do jednoho spodního políčka (já jsem zapsala číslo 11)
  • zjisti, kolik máš doplnit do druhého spodního políčka, aby spodní políčka dala dohromady číslo 19

Zapiš si do sešitu 15 takových rozkladů.

Dnes máme psací matematiku, tak si dávej záležet a piš čísla krásně! 🙂

Český jazyk

V českém jazyce si uděláme odpočinkový den a nové písmenko necháme zase na zítřek. Místo toho, abychom plnili stránky spoustou odbytých slov, jich dnes napíšeme jenom 10. Vynaložíme ale všechnu sílu, pečlivost a soustředění na to, abychom ta slova napsali NÁÁÁÁÁDHERNĚ! Vyber si 10 těch nejkrásnějších slov, která už umíš psacím písmem napsat, a zapiš si je do sešitu! Před psaním si nezapomeň správně sednout a vzít si tužku do tří prstíků.

Do deníčku si dnes můžeš napsat nějaké přání. Víš to, že už za devět měsíců budou Vánoce?

Užij si čtení ve své knížce! Vyprávěj rodičům (nebo tomu, koho máš doma), o čem ses dnes v knížce dočetl.

Prvouka – stavba rostliny + procvičování hodin

Dnes si do svého deníku nakresli stavbu rostliny

• Víš, co má rostlina pod zemí? Čím z půdy čerpá vodu?
  • Velmi oblíbená je obvykle barevná nadzemní část rostliny, která často krásně voní. Jak se jí říká?

Nakresli si do deníčku rostlinu a pomocí šipek popiš, kde má rostlina

• KOŘEN
  • STONEK
  • LISTY
  • KVĚT (zkontroluj si, jak se píše slovo květ)

Jak by takový obrázek mohl vypadat, si můžeš prohlédnout třeba zde, a ještě si můžeš zkusit doplnit křížovku:

A když už znáš, z jakých částí se skládá tělo rostliny, a možná už také víš, proč se příroda na jaře probouzí, ještě přidám procvičování hodin, ať si umíš ohlídat čas a víš, kdy se máš probouzet Ty. 🙂

Tělocvik

Zacvič si rozcvičku ze svého deníčku a pro další cvičení můžeš využít tělocvik z UčíTelky (zacvič si podle dvou nebo tří tělocvikových minilekcí)

A až se pořádně zahřeješ, předkloň se a zkus si s propnutými koleny dosáhnout na špičky nohou.

A to už je všechno! Brzy pro Vás chystám další galerii Vašich fotografií, ze kterých mimo jiné vím, že už z Vás jsou velcí kuchaři a pekaři! A jakmile se mi sejde více hádanek, vytvořím také článek s Vašimi pondělními hádankami!

Mějte se moc pěkně a pozdravujte doma! 🙂

Katka