Středa 11. prosince

Domácí úkol: vysvětlit rodičům, jak čteme DI, TI, NI + trénovat čtení.

Čtení DI, TI, NI
DI, TI, NI čteme rovnou dohromady  [ ďi, ťi, ňi ]
Například slovo TICHO „vyhláskujeme“ následujícím způsobem:
[ťi – ch – o]

KLADIVO    [k – l – a – ďi – v – o].

Stejným způsobem budeme číst i DĚ, TĚ, NĚ a BĚ, PĚ, VĚ, MĚ, FĚ.

Pro děti, které chybí
Dnes jsme v matematice dokončili stranu 53, v ČJ jsme znovu pracovali se slovy na str. 74 (čtení a vyhledávání, význam slov…) a máme hotovou str. 75.

Pro všechny!!!
Chtěla bych Vám poděkovat za milou účast na včerejším setkání! Děkuji Vám velice za pomoc s přípravou nápojů, polevy na perníčky a za občerstvení, které jste přinesli!

Máme krásně nazdobené perníčky a můžeme se těšit na příští pátek (20. prosince). To si uděláme s dětmi dopoledne místo učení vánoční besídku. Zazpíváme si koledy, budeme si pouštět lodičky a třeba tu na děti bude čekat i nějaký malý dáreček od Ježíška… Věřím, že hlavní nadílka bude na Štědrý den doma, a předávání dárečků mezi dětmi bych proto vynechala. Doufám, že i u Vás nosí dárky Ježíšek, a tak to není nutné zatím komplikovat…

K perníčkům a jiným trvanlivým dobrotám ze včerejška se bude jistě hodit ještě nějaké další občerstvení (buď ještě trochu cukroví k nabídnutí, nebo ovoce, zelenina, sýry…)stačí, když každý přinese trošku, aby si děti mohly mezi sebou nabídnout.

Přeji Vám pohodový večer. KN