Pražský pramen

pp4Ve dnech 27. – 29. listopadu 2016 se na gymnáziu Botičská konalo finálové kolo přírodovědné soutěže ,,Pražský pramen“. Školního kola se letos zúčastnil rekordní počet, test psalo 2565 žáků ze 46 pražských škol. Do finálového 3. kola se mezi 30 nejlepších dětí z celé Prahy probojovali 2 žáci naší školy David Tichý ze 7. B a Pavel Tichý z 8. A. Čekaly na ně 3 dny plné přednášek, laboratorních prací, bádání a setkání se zajímavými lidmi.

Poslední soutěžní den byl završen návštěvou ZOO, kde si žáci napsali závěrečný test, který obsahoval 39 otázek. Byl to velký boj, i když chlapci obsadili 9. a 13. místo, přesto je od 1. místa dělily pouhé 3 body. K tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.